ESENCIÁLNÍ OLEJE | Petra Holubová - MERPATI, Prožitkový koučink s koňmi, Mentální trénink, Aroma-koučink.

Esenciální oleje


Kvalita olejů je u mne naprosto to nejdůležitější, za několik let praxe s TERAPEUTICKÝMI OLEJI využívám dvě značky, jednu z USA, kde je nutný minimální odběr, proto je tu pro zájemce možnost, že jim oleje objednám. 
Druhá varianta je česká značka, kde můžete objednávat SAMI, kdy a jak se vám hodí - u každého oleje přidám odkaz.
 
NOSNÝ OLEJ - ČERNÝ KMÍN

Esenciální oleje mají sice název oleje, ale jsou to esence a nejsou mastné. Proto, když chcete esenciální olej naředit, nebo třeba použít k masáži, využijete tzv. nosný olej a do něj přidáte pár kapiček esenciálního oleje.
Ráda bych vám představila za studena lisovaný, Certifikovaný BIO nosný olej ČERNÝ KMÍN. Olej se používal i v Egyptě před mnoha tisíci lety.
Zakoupit NOSNÝ OLEJ - ČERNÝ KMÍN můžete na tomto odkaze:
 
NOSNÝ OLEJ - BIO RAW KOKOSOVÝ OLEJ EXTRA PANENSKÝ

Stejně jako nosný olej ČERNÝ KMÍN můžete výjimečný, 100% přírodní kokosový olej využít jako nosný olej. Je vyrobený unikátním šetrným výrobním postupem za nízkých teplot do 42°C v certifikované BIO kvalitě. Bez použití herbicidů a pesticidů v průběhu pěstování. 
Zakoupit BIO RAW KOKOSOVÝ OLEJ  můžete na tomto odkaze:
https://bewit.love/produkt/bio-raw-kokosovy-olej-extra-panensky-230-ml/?i=yvoc4es1jk8u5nudp9
 
 
NOSNÝ OLEJ - PERILOVÝ

Perila křovitá je jednoletá rostlina podobná domácím ozdobným kopřivám. Je součástí tradiční čínské medicíny, která léčebně využívá listy a plody. Olej lisovaný z plodů obsahuje až 65% omega 3 nenasycených mastných kyselin. Má protizánětlivé účinky, používá se k léčbě astmatu, alergií a chronické bronchitidy, zevně též k léčbě dermatitidy a ekzémů.
K vyzkoušení u mě, k objednání zde:
PERILOVÝ OLEJ
 

CEDR HIMALÁJSKÝ 

Ano, to je on mého srdce šampion
- pomohl mi i u porodu a moc innocent
Ale teď už konkrétně:
Pokud si chcete vybavit pocit síly, odolnosti a jistoty, přivoňte si k oleji z himalájského cedru. Jeho aroma je dřevité, sladké, balzámové a jemně kafrové.
Název cedrus pochází z arabského kedron a znamená síla. Už staří Egypťané a Tibeťané používali cedrový olej jako kosmetický přípravek a parfém, ale také jako rituální kadidlo.
Esenciální olej z cedru je tradičně vnímán jako podpůrný a posilující životní energii a vůli. Povzbuzuje, hřeje, zesiluje sexuální cítění, ale je uznáván i díky svým uklidňujícím a čistícím vlastnostem.
Dodává sílu v dobách krize a pomáhá zvládnout vypjaté emoce. Esence Cedr je uznávána i díky svým uklidňujícím a čistícím vlastnostem. Ve fyzické rovině harmonizuje činnost lymfatického systému.
Jeho mužské, dřevito-balzámové aroma nám pomáhá dostat se z negativních a nebezpečných situací a přeměnit je na zkušenost, z níž můžeme čerpat sílu a moudrost.

Zakoupit CEDR HIMALÁJSKÝ  můžete zde:
https://bewit.love/produkt/cedr-himalajsky/?i=yvoc4es1jk8u5nudp9
 
 FENYKL
- podporuje sebevyjádření, produktivitu a komunikaci
- hlavní element: ZEMĚ 
- zvyšuje sílu, podporuje dlouhověkost, stimuluje energii čchi žaludku a střev - k odstranění špatného trávení, nadýmání břicha, nevolnosti a říhání, může také pomoci pohnout střevy při zácpě
- pomáhá tělo zbavit se přebytečných tekutin a tuků - tradiční prostředek pro hubnutí
- Fenykl je také vhodný pro typy lidí se sklonem k přílišnému přemýšlení, kteří snadno tvoří plány a ideje, ale jen zřídka je dovedou k realizaci
- pro ty, kteří považují za obtížné vyslovit a vyjádřit sami sebe, své pocity víří uvnitř, většina emocí je uzamčena v jejich nitru, vytváří tam napětí, které působí na střeva - nervové křeče a plyny - Fenykl nám dodá odvahu vyjádřit se ústy dříve, než tlak "prorazí dno" - Fenykl osvobozuje pocity, které stagnovaly 
- pomáhá nám hledat produktivní výstupy aktivní mysli
K vyzkoušení u mě, k objednání zde:
 
 GERÁNIE
Český botanický název: Pelargonie vonná
Anglický název: Geranium
Latinský název: Pelargonium graveolens
Země původu: Indie
Rostlina geránie neboli pelargonie pochází z jižní Afriky a dnes se pěstuje zejména v Réunionu, Egyptě a Rusku.
Esenciální olej Geránie  má deodorační vlastnosti a působí mimo jiné proti plísním.
Podporuje normální funkci dýchacího systému. V duševní rovině rovině odstraňuje frustraci a podráždění, zlepšuje soustředění a dodává pocit klidné síly. A také podněcuje spontánnost a zdravou touhu po radosti a potěšení a zvyšuje schopnost důvěrné komunikace. Podporuje tvůrčí energii a intuici a má afrodiziakální účinky.  Pokud hledáte účinný odpuzovač hmyzu, pelargoii oceníte. Po generace se jako preventivní prostředek proti útokům komárů používala mast připravená z oleje z geránie smíchaného s esenciálním olejem z citronely a/nebo s esenciálním olejem z cedru.  Esenciální olej Geránie je olej vysoké hodnoty, často používán jako náhrada růžového oleje. I proto bývá vyhledávanou složkou nejrůznějších kosmetických přípravků.
K vyzkoušení u mě, k objednání zde:
Geránie 
 
KURKUMA, KOŘEN

Kurkuma pochází z Indie.
Pomocí destilace vodní parou se ze 40kg sušeného kořene získá 1 litr bezbarvého esenciálního oleje se svěží, aromatickou vůní a lehce ostrými podtóny.
"Staré vědění-nové cesty"
Svaté koření Indů se po 3000 let používají v ájurvédské medicíně.
Ukázalo se, že kurkumin funguje i jako antidepresivum a pomáhá tak při depresích, které se projevují ztrátou chuti do života, beznadějí, nespavostí a ztrátou chuti k jídlu.
Více o kurkumě Vám ráda povím osobně - je toho hodně :)
K vyzkoušení u mě, k objednání zde:
 
LEVANDULE
Klidná vytrvalost, snadné sebevyjádření
Destilujeme: KVĚT
Vlastnosti: analgetická, antibakteriální, protiplísňová, antiinfekční, protizánětlivá, protirevmatická, působí proti parazitům, protikřečová, uklidňuje, posiluje srdce, podporuje vylučování žluči, …
Levandule je nejznámější „nosní rostlinou“, oceňovanou od starověku pro svěží, jemnou vůni. Doporučoval ji Dipskorides, jestliže „máš smutek v hrudi“ a později získala vážný zájem  sv. Hildegardy z Bingenu, která ji radila používat na „udržování čistého charakteru“. V roce 1660 Richard Surflet napsal, že „vydestilovaná voda z květů levandule obnoví ztracenou řeč  a uzdraví mrákotné a nemocné srdce“.
K vyzkoušení u mě, k objednání zde:
LEVANDULE
 
 
ROZMARÝNA LÉKAŘSKÁ

Sebevědomí, zasvěcení, osud.
Destilujeme: VÝHONKY
Vlastnosti: antibakteriální, protiplísňová, antiinfekčnÍ, protirevmatická, protikřečová, močopudná, posiluje srdce, vyvolává a upravuje MS, podporuje vykašlávání, posiluje činnost jater, zvyšuje krevní tlak, rozpouští žlučové kameny, posiluje nervy, sexuálně a všeobecně posiluje, …
Upozornění: Nepoužívejte v těhotenství, při kojení a u dětí do 2 let. Dále u osob s epilepsií a horečkou. Rozmarýna je tradičně považována za rozveselující bylinu, přirozeně ovládanou Sluncem – astrologickým symbolem vitality a individuality.  Jako rostlina schopná obnovit nadšení a podpořit sebedůěru, je starým lékem na apatii a depresi. Rozmarýna je vhodná pro oslabené jedice s nízkou sebedůběrou, již chybí silné, zdravé ego – ego oceňující jejich místo ve světe a usilující o sebenaplnění. Jejich sklon příliš přemýšlet a pochybovat o každé akci, kterou podniknou, rozpouští a tlumí jejich „životní oheň“.
K vyzkoušení u mě, k objednání zde:
ROZMARÝN
 
 
KADIDLO

Poklidné rozjímání, duchovní osvobození.
Destilujeme: PRYSKYŘICI
Vlastnosti: analgetické, antibakteriální antidepresivní, protiinfekční, tiší, uklidňuje, podporuje zajizvení, usnadňuje vykašlávání, posiluje imunitu,  silná opora při léčbě rakoviny, …
Hlavní oblastí působení kadidlového oleje  je nervový systém. Zde jeho schopnost uvolnit  a současně revitalizovat z něj činí výtečný prostředek při řešení nervového napětí  i vyčerpání. Vyrovnává tok stagnující energie čchi, kdykoli dojde v důsledku stresu k předrážděnosti, neklidu a nespavosti. Kadidlový olej je hluboce psychologicky  a duševně prospěšný, což dávno poznala náboženská a duchovní tradice na celém světě.
K vyzkoušení u mě, k objednání zde:
KADIDLO
 
CYPŘIŠ

Přechod, transformace, obnova.
Destilujeme: ČERSTVÉ LISTY A VĚTVIČKY
Vlastnosti: antibakteriální, protiinfekční, antirevmatický, protikřečový, mírně močopudný, potlačuje pocení, stahuje, tiší, potlačuje zápach, zabraňuje městnání krve v prostatě, …
Cypřiš podporuje proces „přijímání dovnitř  a pouštění ven“ – schopnosti přijmout a zřeknout se – cypřiš posiluje tělesného ducha (p´o), vitálního ducha Plic. Tím, že cypřišový olej zaplašuje výčitky a vštěpuje optimismus, nám pomáhá plout s tokem života.  Skutečnost, že cypřiš byl zasvěcen Plutovi – v astrologii symbolu psychologické transformace – je příčinou dalšího posílení jeho spojení s vnitřní obnovou. 
K vyzkoušení u mě, k objednání zde:
 
 
BERGAMOT

Uvolnění, odpočinutí, povznesení.
Destilujeme: KŮRU
Vlastnosti: antibakteriální, antidepresivní,
dezinfekční, proti-nadýmavý, protikřečový, utišuje, stimuluje zažívání, …
Bergamotový olej pomáhá podobně jako levandule uvolňovat potlačované city – city, které mohou vést nejenom k depresím, ale i k nespavosti, úzkosti a náhlým výkyvům nálady. Navíc přispívá k přesměrování nervové energie od neproduktivního nebo návykového chování. Díky němu znovu objevujeme spontánnost a optimismus.
K vyzkoušení u mě, k objednání zde:
 
 
YLANG-YLANG

Uvolnění, smyslovost, euforie.
Destilujeme: KVĚTY
Vlastnosti:antidepresivní, anti-infekční, proti-parazitický, uklidňuje, sexuálně posiluje, …
Afrodiziakální síla ylang-ylangu je neoddělitelná od jeho schopnosti uvolňovat a povznášet a od jeho smyslného aroma.  Je indikován na impotenci a frigiditu a lze jej použít u lidí, v nichž obavy, úzkost a nutkání stáhnout se zpět podvědomě blokují jejich sexuální pocity a chování. Olej ylang-ylang ze sebe uvolňuje koření tropického slunce a uvádí nás do sladkého a pokojného ráje, to nám umožňuje vnitřně se sjednotit  a navenek splynout.
K vyzkoušení u mě, k objednání zde:
 
 
TYMIÁN

Odvaha, úsilí, morálka.
Destilujeme: LISTY A KVETOUCÍ ČÁST ROSTLINY
Vlastnosti: antibakteriální, antiinfekční, protiparazitický, protirevmatický, protikřečový, mírně močopudný, usnadňuje zajizvení, stimuluje zažívání, usnadňuje vykašlávání, zvyšuje krevní tlak, posiluje nervy, sexuálně  a všeobecně posiluj, …
Bezpečnostní údaje: Nepoužívat u dětí do 2 let, vyhněte se aplikaci u osob s vysokým krevním tlakem a poškozenou pokožkou.
Tymiánový olej dodává člověku odvahu, což se odráží v jejím působení na element Vodu a vůli (či). Lze ho použít při nízké sebedůvěře, apatii a strachu. Na nejhlubší úrovni obnovuje morálku, a proto je vyhledáván, aby nasytil duchovní statečnost a tělesnou energii.
K vyzkoušení u mě, k objednání zde:
 
 
TEA TREE

Síla odolnost, spolehlivost.
Destilujeme: LISTY
Vlastnosti: analgetický, antibakteriální, protiplísňový, protivirový, utišuje, posiluje srdce, usnadňuje hojení jizev, posiluje nervy, všeobecně posiluje a hojí, …
Olej z „čajového stromu“ posiluje svou výraznou kafrovou vůní plíce a tělesného ducha (p´o)  a pomáhá tím podporovat pozitivní náhled  a léčivý instinkt. Současně jeho silná sladkohořká kořenitost povzbuzuje Srdce  a Mysl (Šen), pozvedá ducha a zvyšuje jistotu. Síla oleje působí rychle – je znázorňována kresbou boha blesku – působí bleskově rychle. 
K vyzkoušení u mě, k objednání zde: 
 
 
RŮŽE

Láska, důvěra, akceptování sebe sama.
Destilujeme: KVĚTY
Vlastnosti: antibakteriální, antidepresivní, protiinfekční, stahuje, uklidňuje, podporuje tvorbu žluči, usnadňuje zajizvení, staví krvácení, posiluje nervy, sexuálně a všeobecně posiluje, posiluje dělohu, …
Je často spojována s Pannou Marií, jak se zjevovala svaté Bernadettě v Lourdech.  Soucitný aspekt této květiny se projevuje skrze její schopnost léčit emocionální rány. Jakmile odmítnutí nebo ztráta zraní naši schopnost milovat sami sebe, růžový olej přináší sladký, mírný pokoj, spoutává srdeční vlákna Mysli (Šen). Přináší teplo duši zmrazované týráním nebo ubližováním, dosáhne až na nejhlubší beznaděj, obnovuje víru, že znovu budeme schopni milovat.
K vyzkoušení u mě, k objednání zde:
 
 
PAČULI

Zemitost, podněcování, obohacování.
Destilujeme: MLADÉ LISTY A VÝHONKY
Vlastnosti: antibakteriální, protiinfekční, protizánětlivé, usnadňuje zajizvení, odstraňuje městnání krve, stimuluje zažívání, potlačuje horečku, posiluje imunitu, odpuzuje hmyz, sexuálně posiluje, obnovuje tkáň, …
Olej z pačuli působí psychologicky tak,  že harmonizuje element Země a intelekt (ji), uzemňuje a stabilizuje mysl vyčerpanou nadměrným přemýšlením a rozebíráním starostí.  Je také vhodný pro osoby, které v důsledku přílišné duševní aktivity a nervového napětí pociťují „oddělení“ od svého těla a smyslnosti.  Může pomoci těm, kdo trpí impotencí, frigiditou a sexuální úzkostí.
K vyzkoušení u mě, k objednání zde:
 
GRAPEFRUIT

Rozptýlení, odlehčení, oživení.
Destilujeme: KŮRA PLODU
Vlastnosti: vzdušné antidepresivum, podporuje vylučování žluči, čistí, stimuluje zažívání, zabraňuje městnání mízy, …
Bezpečnostní údaje: fytotoxický – vyhněte se přímému slunci po 12 hodin od aplikace zředěného esenciálního oleje na pokožku.
Grapefruit odstraňuje psychologické horko  a nahromaděné důsledky hluboko zahnízděných frustrací a sebeobviňování. Jeho přirozeně čistící objasňující a osvěžující účinky pomáhají odstranit „těžké“ pocity doprovázející zlostná zklamání, dovolují nám pochopit a přijmout realističtější cíle. Shodně s citronem podporuje lehkost ducha a tiší naši touhu po okamžitém uspokojení, naši často zoufalou potřebu být „naplněni“.
K vyzkoušení u mě, k objednání zde:
 
 
JASMÍN

Radost, tvořivost, harmonie.
Destilujeme: KVĚTY 
Vlastnosti: antidepresivní, uklidňuje, tiší, podporuje tvorbu mléka, usnadňuje porod, sexuálně posiluje, posiluje dělohu, … Zatím co ve smyslové oblasti může jasmín znovu probudit vášeň a spojit ji s láskou, v mentálně-duchovní úrovni může obnovit tvůrčí schopnosti, „plodnosti mozku.“ Jasmín je svými euforickými, smyslovými vlastnostmi přínosný při všech druzích depresí vyplývajících z podvědomých zábran a represí – přístupu k životu založeném na hodnotách neodpovídajících duši a jejím skutečným touhám.
K vyzkoušení u mě, k objednání zde:
 
EUCALYPTUS

Optimismus, otevřenost, volnost.
Destilujeme: LISTY
Vlastnosti: antibakteriální, antifungální, dezinfekční, antirevmatický, protivirový, hojivý, středně močopudný, proti horečce, hypoglykemický, usnadňuje vykašlávání, zabraňuje překrvení, odpuzuje hmyz.
V hlubší úrovni může esence tohoto vysokého  a močály vysušujícího stromu pomoci prosazovat v nás širší perspektivu života. Jeho pronikání  a čistící účinek rozptýlí ustrnulé, napůl vědomé pocity, které nás mohou udržovat v omezujícím prostředí.  Eukalyptový olej je vhodný pro lidi, kteří se cítí emočně „sevřeni“ nebo omezováni svým okolím – ať doma, v práci nebo ve společnosti. Poskytuje nám vnitřně „prostor k dýchání.“
K vyzkoušení u mě, k objednání zde:
 
 
MIXÉR BEWIT JT-001 
Mixér BEWIT JT-001 představuje absolutní špičku v současné nabídce jak z hlediska kvality zpracování, výkonu a designu. Je opravdovým klenotem každé kuchyně. Je ideální pro výrobu fantastických smoothie, sorbetů, ořechových mlék, polévek a omáček. Šest automatických programů dokáže díky svým parametrům perfektně splnit vaše požadavky co do nastavení času přípravy, mixování.
Zakoupit Mixér BEWIT JT-001 a další můžete zde:
https://bewit.love/produkt/mixer-bewit-jt1-stribrny-darek/?i=yvoc4es1jk8u5nudp9
 
 
VYSVĚTLENÍ POJMŮ:

RAW -
 Speciálně vyvinutý „RAW“ postup zpracování zajišťuje, že v žádné jeho fázi – sběr, čištění, třídění, lisování, balení, přeprava a skladování, teplota nepřesáhne 42°C. Díky tomu nedojde k zničení enzymů a dalších mikronutrientů citlivých na teplo. Výrobek si tak zachovává svou „živost“ – svůj „život“, kterou přenáší na lidský organismus.
 
Kdo by se chtěl přidat a stát se majitelem BEWIT podnikání (BBO – BEWIT Business Owner), může se zde zdarma registrovat a využívat množství výhod: https://mybewit.com/r/MERPATI
 
OSOBNÍ FRANŠÍZA
JAKO JEDINEČNÝ MODEL PODNIKÁNÍ PRO 21. STOLETÍ

- Chcete začít s podnikáním, ale nejste si jisti, zda k tomu máte všechny potřebné dovednosti, znalosti a předpoklady?
- Hledáte způsob, jak změnit obor a začít novou kariéru, ale nechce se vám ze dne na den opouštět zaměstnání, které vám poskytuje určitou materiální jistotu?
- Toužíte se finančně zcela osamostatnit, zvýšit své stávající příjmy nebo vytvořit si rezervu pro budoucnost?
- Máte už svůj byznys, ale zdá se vám, že potřebuje oživit? Přejete si chytit nový vítr do plachet?
- Hledáte novou životní výzvu?

Pokud jste alespoň na jednu z otázek odpověděli kladně, pak je prakticky jisté, že podnikání formou osobní franšízy je pro vás ideální řešení.
Lidé jako Donald Trump, Robert Kiyosaki či jeho žena Kim zdůrazňují, že je naprosto nezbytné “dělat svůj byznys”, pokud chceme dosáhnout finanční svobody. Znamená to především rozumět financím, mít je plně pod kontrolou a nespoléhat se v otázce peněz na druhé. Ať už jde o naše životní partnery, o finanční instituce nebo o zaměstnavatele. A naučit se podnikat.
 
CO JE OSOBNÍ FRANŠÍZA 
Osobní franšíza je obchodní model, kdy mateřská firma poskytuje výrobky a veškeré know-how potřebné k úspěchu. Lidé jako jednotlivci se pak stávají jejími partnery, neboli majiteli nezávislého podnikání. Využívají podpory mateřské firmy a budují si své vlastní společnosti, své osobní značky. Dá se říct, že osobní franšíza navazuje na to nejlepší z dosavadního síťového marketingu. Zároveň ale uplatňuje nové postupy a principy, které jsou funkční právě v této době.   
Jde o skvělou příležitost, o které píší mnozí novodobí autoři jako o šanci 21. století.
 
JAKÉ JSOU VÝHODY OSOBNÍ FRANŠÍZY 
- začínáte podnikání bez rizika, s téměř nulovými vstupními náklady
- máte k dispozici vysoce kvalitní, praxí prověřené výrobky
- stejně tak ucelené podnikatelské i odborné know-how
- získáváte podporu moji,  ostatních členů týmu, stejně jako mateřské firmy.
 
Kdo by rád tuto šanci zkusil, registrace zde:
https://mybewit.com/r/MERPATI
Petra Holubová
Kontakt: 
Tel. 777 72 00 44
mail: petra@merpati.cz
FB: Petra Holubová