Mentální trénink v jezdectví | Petra Holubová - MERPATI, Prožitkový koučink s koňmi, Mentální trénink, Aroma-koučink.

Mentální trénink v jezdectví

O důležitosti mentální přípravy před náročnými výkony, jako jsou chirurgický zákrok, velké projekty ve firmě a účast na soutěžích ve vrcholovém sportu, jako je Mistrovství světa, Olympiáda a další asi nikdo nepochybuje. Jezdecký sport je specifický v tom, že i běžný kontakt s koněm na rekreační úrovni vyžaduje jistou mentální přípravu a vyrovnanost.
Ptáte se, proč? Kůň je velké útěkově orientované zvíře, vážící běžně 500-700kg. Jeho přežití ve volné přírodě vždy záviselo na skvělém zhodnocení situace v okolí a přesném určení,
zda predátor bude lovit, nebo je sytý. Toto dokáže určit pomocí sluchu, zraku a řeči těla. Koně dokáží vycítit i hladinu adrenalinu a dalších látek, které naše tělo vylučuje v různých situacích.
Z toho důvodu má-li jezdec například strach, kůň to vycítí a je v jeho přítomnosti mnohem více ve střehu, připravený na útěk a tedy i mnohem nebezpečnější, než s člověkem,
který je v klidu a vyrovnaný. 
Mentální trénink jezdce dokáže připravit natolik, že i v nejtěžší situaci dokáže zachovat klidnou mysli, tím bude situace mnohem bezpečnější a my jsme na nejlepší cestě k vítězství. Naučím vás, že VY sami jste ti jediní, kdo může převzít plnou kontrolu nad sebou a svým výkonem, svým koněm. Jste to vy, kdo rozhoduje.   

Přimějeme-li své myšlenky a své soustředění, aby pracovali pro nás  a né proti nám, okamžitě začneme přebírat kontrolu nad svým osudem. 
Některým jezdcům se až příliš často opakují úrazy, jiní řeší nejrůznější výchovné či výcvikové problémy opakovaně a to často i po koupi jiného koně se problém po čase vrací. 

Slýchávám: mě ve cvalu mi vyhazuje, ale s druhým jezdce, jde vše snadno... 
Mentální trénink je cestou k našemu cíli. Dovolí nám zpracovat všechny části naší osobnosti, tak aby pracovaly pro nás. 

Takto napsané zní vše jasně, jednoduše a krásně. Nicméně i ty nejlepší strategie jsou k ničemu, když nefungují v praxi!
Osobně jsem vždy byla lepší ve vedení lidí než ve sportu samotném, asi z toho důvodu jsem Mentální trenérka a Koučka a né profi sportovec :)
Né všichni mohou být skvělí sportovci, někteří tu musíme být od toho, abychom pomáhali jiným na vrchol.   
Stejně, jak s Vaším koněm pravidelně trénujete pod vedením trenéra například westernové ježdění, skákání, drezuru a jiné, i Mentální trénink vyžaduje svoji pravidelnost, svůj čas,
jedná se o proces rozvoje osobnosti, při kterém se stáváte mistrem svého oboru, své disciplíny, svého života.

Těším se na spolupráci. 

Mentální trénink - ceník:
75 minut..........................800,-Kč
Balíček 4 sezení...........3 000,-Kč

S přáním krásného dne
Petra Holubová Kontakt: 
Tel. 777 72 00 44 mail:
petra@merpati.cz