Síla muže | Petra Holubová - MERPATI, Prožitkový koučink s koňmi, Mentální trénink, Aroma-koučink.

Síla muže

Přijde mi, že doba je taková dost pro-ženská, řeší se ženská cykličnost, pořádají se ženské kruhy, atd atd,
což jako žena vnímám velmi pozitivně a sama na této vlně jedu.
Nicméně vnímám tu méně či více zmatené muže v nejrůznějším věku, kteří se ztrácejí v době tak pro-ženské, kdy ženy vlastně už mohou dělat a dělají vše stejně jako muži.
 
Začíná to asi někdy v pubertě, chlapci získávají sílu, kterou se jim né vždy daří usměrňovat. Při konfliktu dochází k výbuchu vzteku a přitom, když se zeptáte CO je tak moc naštvalo - NEVĚDÍ. 
 
Nikdo je neučí pracovat s tou silnou trojicí MYSL-EMOCE-TĚLO pro jejich prospěch a tím i ku prospěchu ostatních a tak se ztrácejí. Prázdnotu a zmatek často nahrazují drogy, hazard, násilí, následuje neschopnost najít si nebo udržet si práci atd.
 
Jako náctiletá slečna jsem si pořídila mladého hřebečka - "velmi" rozumná volba. Nicméně sen o černém hřebci, byl silnější než všechna racionální vysvětlení, že mladá slečna by neměla mít mladého a silného hřebce.
Nicméně právě Quest Rocky mi ukázal život chlapce a proměnu v muže a díky tomu jsem mnoho pochopila.
Dovezla jsem si ho jako malé roztomilé hříbátko, prostě maminčin chlapeček. 
Ve volné přírodně je mladý hřebec ve společnosti ostatních hřebců, kteří si spolu hrají - někdy pro nás dost nebezpečně a učí se ovládat svoji sílu. I Rocky žil s dalšími mladými hřebci a Já jsem trávila mnoho hodin pozorováním jejich dospívání, učili se vítězit bez toho, aby ublížili poraženému a prohrávat bez ztráty sebevědomí. Často mne fascinovalo, jak tvrdé "hry" končí bez jediného šrámu a v zásadě se pak šli společně pást.
V přírodě se stává Alfa hřebcem ten nejsilnější. Hřebec schopný uchránit své stádo, zároveň natolik jemný, že neublíží klisnám a hříbatům a dost chytrý, aby věděl, kdy sílu používat a kdy ne.
Často jsem sledovala divoké hry Rockyho se Sequilem, Magnumem, Mořským vlkem, Alexandrem, Letym a dalšími hřebci, kdy stáli na zadních, divoce vykopávali, v trysku na místě zastavili a začali skákat do vzduchu a přitom, kdykoliv jsem byla s Rockym Já, nikdy mi ani náznakem neublížil. Když jsem vstoupila do ohrady mezi Rockyho a ostatní hřebce, i tam Rocky dohlížel na klidnou atmosféru. 
Rocky vyrůstal v prostředí, které mu umožnilo poznat svoji sílu a naučit se ji směřovat. Nikdo po něm nechtěl, aby se choval jinak než to cítí, aby nerespektoval své myšlenky, tělo nebo emoce. 
Nicméně mladým mužům se né vždy dostává takto respektujícího prostředí, kde mohou poznat svoji sílu, kde mohou otevřeně mluvit o svých myšlenkách a emocích.
Naopak, často slyším věty typu:
 "Chlapi nepláčou.",
 "Seš chlap - zatni zuby." 
"Tohle chlapi neřeší."
Přitom není lepší si chvíli pobrečet, než bolest zadržet, předstírat, že není, ztratit se ve svém vlastím životě, protože už ani nevíme co cítíme a pak začít brát drogy?
Toto zamyšlení píši jelikož zde vidím stále větší dar koní pomoci najít sám sebe, své sebeuvědomění, vnitřní klid, sebelásku a velkou vnitřní sílu v bytí TADY a TEĎ.
Ptáte se proč koně? 
Protože i koně ve svém vývoji zažívají podobné fáze jako muži, kdy dosahují větší síly něž kdy může dosáhnout jejich majitel a přesto ji musejí umět natolik ovládat, že s nimi může spolupracovat i žena, která má sotva 60 kg. Koně nás nesoudí, nikdy po nás nechtějí nic co bychom sami nechtěli udělat, ukazují nám, že právě ve vnitřním klidu nalézáme opravdovou sílu a tohle předávají i mladým chlapcům či vyzrálým mužům, kteří se cítí ztraceni ve svých životech, nedaří se jim řešit krize nebo dosahovat úspěchu.

„Nejdůležitější věcí v mém životě je svoboda a rovnost. V každém člověku je stejná píseň v jeho srdci, která říká, že touží po volnosti, po tom být jedinečný. To je přirozený pocit každého dítěte, být volný jako vítr a být kamarád s ostatními. Všechny problémy na světě jsou způsobeny tím, že zapomeneme na tento pocit! Chtete-li být svobodní, buďte svoji“
                                       —  Michael Jackson

Přeji šťastný a harmonický život Petra